Novotného lávka 5, 116 68 Praha 1 aldea@aldea.cz
Člen společnosti pro vzdělávání a mládež ČSVTS
  • Kurzy, semináře a konference se konají v příjemném prostředí na Novotného lávce
  • Na jedné z konferencí
  • V kurzech znakového jazyka bývá veselo
  • Vystoupení spisovatele Ericha von Dänikena v Brně a Bratislavě

INSPO

Konference o technologiích
pro osoby
se specifickými potřebami

sobota 25. 3. 2017
Kongresové centrum Praha

 

Program konference

Rafael
Cena Nadace Vodafone

Internet a můj handicap
literární soutěž

Konferenci INSPO pořádá
již od roku 2001 BMI sdružení
a spolek KŘÍŽOVATKA.CZ.
Naše agentura se podílí na
organizačním zajištění konference.

 

BMI srdužení

KŘIŽOVATKA.CZ

Dokážete znakovat? Zkuste to
s lektorem Václavem Ptáčkem.
Téma je: Dopravní prostředky

Školení pro firmy

Všechny kurzy a semináře můžeme realizovat také na objednávku přímo u Vás. Obsah i čas lze přizpůsobit Vašim firemním potřebám.

INSPO 2017

Sedmnáctý ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční jako vždy v Kongresovém centru Praha, a to v sobotu 25. března 2017.

Zájem o konferenci byl tak veliký, že již 7. března muselo pořádající BMI sdružení ukončit registraci účastníků. Kdo zaváhal, může však sledovat spolu s ostatními zájemci v sobotu 25. března 2017 konferenci on-line na internetu.

Přenos začíná v 10:00 hodin, přesná adresa bude uvedena na www.inspo.cz/videa.

Jednání bude probíhat v hlavním sále a ve 3 sekcích. Z bohatého programu se účastníci mohou těšit např. na přednášky EVA Facial Mouse, aplikace pro ovládání mobilního zařízení pomocí sledování obličeje uživatele, Naviterier – navigační systém pro nevidomé chodce, Možnosti zobrazování DVB titulků pro neslyšící v HD programech na různých platformách a další.

Stejně jako v minulosti bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno ve všech sálech. Účastníci budou moci sledovat simultánní přepis kromě plátna také na tabletech, které jim budou zapůjčeny.

Součástí konference bude rovněž výstavní část, kde bude více než 20 organizací prezentovat svoje produkty a služby.

Program konference a další informace najdete na www.inspo.cz.


Cena Nadace Vodafone Rafael 200.000 Kč

Už třetím rokem bude na konferenci INSPO udělena Cena Nadace Vodafone Rafael za inovativní využití informačních a komunikačních technologií ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením. Cena je spojená s odměnou 200 000 korun. Cena Nadace Vodafone Rafael oceňuje již osvědčená řešení, nikoli pouhé nápady. Podmínkou je, že projekt přináší užitek alespoň půl roku nejméně třem stovkám uživatelů. Kritéria pro udělení ceny najdete na www.inspo.cz/rafael.


Literární soutěž Internet a můj handicap

Do literární soutěže Internet a můj handicap přišlo celkem 34 soutěžních prací. Autoři v nich měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti.

První tři autoři získají 7000, 5000 a 3000 Kč a pořádající sdružení IBM o nich natočí videoprofily. Jsou připraveny i další hodnotné ceny. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 25. března 2017. Více informací o soutěži najdete na www.inspo.cz.